Bize Ulaşın 0212 856 28 01
Katalog

Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

:

: 3441

CNC KAPAK NEDİR? CNC KAPAK MODELLERİ NELERDİR?

CNC nedir, CNC kapak ne demektir, neden CNC kapak denir, bu soruların hepsini, hatta daha fazlasını cevaplamaya çalışacağım. Kafaların biraz karışık olduğunun farkındayım. Altı üstü dolap kapağı. Ama lake kapak var, membran kapak var, bir de balon kapak diyorlardı o var?! Şimdi de CNC kapak duydunuz. Sakin olalım ve CNC kapak nedir sorusuna cevap vereceğim bu yazımı kumaya başlayalım!

CNC NEDİR?

CNC kapak modelleri üzerine yazmaya başlamadan önce CNC nedir sorusuna cevap vermemiz gerekiyor. Çünkü CNC kapak nedir sorusunun cevabı aslında 'CNC nedir'de gizli. Bu kadar çok CNC yazmışken hemen anlamını da açıklayalım. CNC, İngilizce Computer Numeric Control kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçeye Bilgisayar Destekli Numerik Kontrol olarak çevirebileceğimiz bu işlem, insan gücü gerektiren bir çok işi bilgisayar yardımıyla kolaylaştırmak için tasarlanmış bir torna tezgahıdır. İşin aslı, takım tezgahlarının bilgisayar yardımıyla kontrol edilmesi diye özetleyebiliriz.

Peki, bizim kapaklarımızda ne amaçla kullanıyoruz? Biz, yüksek yoğunluklu lifli levhaları (HDF) sizin istediğiniz ölçü ve modellerde üretmek için CNC kullanıyoruz. Böylece, CNC Kapak Modellerini daha seri ve istenilen ölçülerde işleyerek beğeninize sunuyoruz.

Özellikle Country tarz sevenlerin tercih edeceği kapalar olan CNC Kapak modellerinde renk ve model neredeyse sınırsız. Yani mutfağınızı yenilerken, seçeceğiniz kapak modeli tamamen sizin hayal gücünüze ve estetik algınıza kalmış. İsterseniz panjur kapak, isterseniz minimal çizgilere sahip modern kapak, isterseniz de geleneksel tarzda bir klasik kapak tasarlayabilirsiniz. 

CNC Kapak Nasıl Yapılır?

Aslında her üründe olduğu gibi CNC kapak modellerinde de kalite önce hammadde seçiminde başlıyor. Mobilya sektöründe kullanılan MDF'nin çok fazla çeşidi var. Bu çeşitlilik doğal olarak ürün kalitesini ve fiyatını doğrudan etkiliyor. Biz SİLKA Kapak olarak yoğunlaştırılmış  MDF yani HDF kullanıyoruz. Böylece daha uzun ömürli ve daha kaliteli dolap kapakları üretebiliyoruz. 

Tabii iyi bir ham madde kullanmanın artıları sadece uzun ömürlü ürünle bitmiyor. HDF kullanımı, CNC de kapakların daha pürüzsüz ve keskin çizgilerle işlenesini sağlıyor. Böylece ortaya boyamak ya da kaplama yapmak için tertemiz, gözeneksiz bir yüzey çıkıyor. Bu yüzeye yapılan uygulamalar da doğal olarak daha şık, estetik ve kaliteli görünüyor.

CNC Kapak Modelleri banyo, mutfak, yatak odasındaki dolaplarınızın 3 boyutlu görünmesini sağlıyor. Siz de evinizde özel tasarımlı, kişiselleştirilmiş ürünler  görmekten hoşlanıyorsanız, 3d kapaklar sizin için doğru seçim gibi görünüyor. Renk, model ve ölçüler tamamen sizin tercihiniz olacağı için severek kullanabileceğiniz kapaklara sahip oluyorsunuz.

Bir başka yazımın konusu olan mdf nedir sorusuna cevap bulmak için burayı, dolap kapağı değişimi için burayı tıklayabilirsiniz.

Müşteri temsilcilerimizle ekibimiz sayfası üzerinden direk iletişim kurabilirsiniz.

Ayrıca tanıtımını yaptığım modellerin videosunu izlemek için instagram adresimizi takip edebilirsiniz.

Artık CNC kapak nedir biliyoruz. Başka bir blog yazısında görüşmek üzere!

SAYFALAR

Bunları Biliyormusunuz

Lake dolap kapağı Nedir?
Lake dolap kapağı: Ham MDF üzerine önce astarlama yapılır sonra da akrilik ya da poliüretan boya ile boyanır ve Lake Kapak ortaya çıkar. Kısacası boyalı dolap kapağı diye düşünebiliriz. Uzun vadede ekonomiktir. Renginden sıkıldığınızda dilediğiniz renge boyatabilir ve evinizin havasını değiştirebilirsiniz.
Devamı
Membran Dolap Kapağı ( Pet Kaplama) Nedir
Membran Dolap Kapağı: PET malzemenin Tek yüz ham MDF üzerine preslenmesi ile elde edilir. Yapılan uygulama nedeniyle 3 boyutlu gibi görünür ve bulunduğu ortama şık, dekoratif bir görünüm kazandırır. Lake Dolap Kapağıyla kıyaslandığında temizliği daha kolaydır. Bakteri barındırmaz.
Devamı
MDF Kapak Nedir?
Özetle MDF (Medium Density Fiberboard); orta yoğunluklu sunta ve ahşap liflerinin reçineyle birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir çeşit ahşaptır. Bir çok mobilya çeşidinde kullanılan MDF, sert ağaçtan daha yoğundur ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu da MDF'yi lake dolap kapakları ve membran dolap kapakları için ideal bir malzeme yapar.
Devamı
Silka Kapak
Ürünlerimiz
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 05 Renk: RAL 6000 Kalınlık: 18mm
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM02 Renk: RAL9002 Kalınlık: 18mm
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
DOLAP KAPAĞI
COUNTRY DOLAP KAPAĞI Model: SM217 Renk: RAL 9002 Kalınlık: 18mm
LG
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
CNC DOLAP KAPAĞI
CNC DOLAP KAPAĞI Model: SM 219 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 12 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI Model: SM233 Renk: LG 5018 Kalınlık: 18mm
DOĞAYI SEVİYORUZ!
Sürdürülebilir bir üretim için;
Tüm üretim faaliyetlerimizi, çevre faktörlerini dikkate alınarak ve çevreye gerekli duyarlılığı göstererek gerçekleştiriyoruz.
Çalışanlar, toplum ve tüketiciler için güvenilir ve sağlıklı süreç ve sistemleri kullanılarak kapak üretiyoruz.
Silka Kapak
Doğallığı ortaya çıkaran tasarımlar!
Silka Kapak size profesyonel hizmet sunar.Üstün LG marka membran çeşitleri, mimarlık hizmetleriyle yaşam alanlarına konfor katar
Ürünlerimiz Destek Alın
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
Silka Kapak olarak Türkiye nin önde gelen mobilya üreticileri için kapak üretirken, üretimimizin %40nı Avrupa ve Kuzey Afrika ya ihraç ediyoruz.5000 m2 kapalı alana sahip modern fabrikamızda lake kapak,membran kapak,balon kapak üretimi yapıyoruz.
Adnan Kahveci Mahallesi İnönü Caddesi No:89-91 Gürpınar Beylikdüzü İstanbul
‎0212 856 28 01
info@silka.com.tr
Copyrights ©