Bize Ulaşın 0212 856 28 01
Katalog

Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

:

: 18711

LAKE KAPAK NEDİR? (Özellikleri nelerdir, avantajlı mıdır)

Lake kapak, en yalın tanımıyla “boyalı kapak” anlamına gelmektedir. Basitçe açıklamak gerekirse, ki bence gerekiyor çünkü hiçbirimiz teknik detaylarda boğulmak istemeyiz 😊 Lake kapak nedir? MDF (ahşap kalıntılarının parçalanarak life dönüştürülmesinin ardından, yüksek ısı ve basınçla sıkıştırılan ahşap ürüne MDF denir) üzerine astarlama yapıldıktan sonra istenilen renkte boya ile boyanarak yapılan dolap kapaklarıdır.
Tekniğe girmeyelim dedik ama bazı şeyleri yüzeysel de olsa açıklamadan Lake Kapağı açıklamak mümkün olmuyor. Burada en önemli ayırıcı özelliğin MDF üzerine boya yapılarak hazırlanan kapaklara lake kapak, MDF üzerine kaplama yapılarak hazırlanan kapaklara membran kapak dendiğidir.
Yani siz de bir mutfak yaptırmak ya da sadece evinizdeki herhangi bir dolabın kapağını yenilemek isterseniz öncelikle nasıl bir kapak istediğinize karar vermelisiniz.
Membran kapak hakkında bu yazımda fazla detay vermeyeceğim çünkü bu başka bir yazının konusu.
Şimdi, lake kapak nedir sorusunu cevapladığımıza göre biraz da avantajlarından ve kullanım alanlarından bahsedebiliriz.

Lake kapak her model ve dekorasyon için uygulanabilir.


LAKE KAPAK KALİTELİ MİDİR?

Lake kapak eğer ısıya, neme, buhara, güneş ışınlarına dayanıklı ise cevabımız kesinlikle evet!
 Peki, lake kapağın dış etkenlere dayanıklı olup olmadığını nasıl anlayacaksınız?
İşin en zor kısmı burası aslında. Öncelikle kaliteli ve temiz işçilikle yapılmış bir lake kapağın yüzeyi pürüzsüz ve temiz görünmelidir. Estetik açıdan değerlendirmenin en kolay yolu budur. Estetik açıdan güzel görünen ve dayanıklı bir lake kapak arıyorsanız, kullanılan boyanın markasını mutlaka bilmeli ve kontrol etmelisiniz.
Kullanılan boya ne kadar kaliteli olursa kapağınız o kadar uzun süre evinizi güzelleştirmeye devam edecektir. Bütün bunlara ek olarak boya üzerine uygulanan koruyucu bir tabaka da kapağınızın dış etkenlere direncini artıracaktır.


LAKE KAPAK NERELERDE KULLANILIR?

Evinizin, ofisinizin her odasında ve keyifle kullanılabilir.  Çünkü yukarıda saydığım özelliklerde bir lake kapak banyoda ve mutfakta nemden, buhardan etkilenmeden uzun süre dayanacaktır.
Yatak odanız ya da salondaki mobilyalarınız için düşünüyorsanız işiniz çok daha kolay elbette. İstediğiniz renk ve modeldeki kapağı seçip keyfinize göre dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.
Pürüzsüz yüzeyi, zengin görünümü ve sınırsız renk seçeneğiyle istediğiniz her model ve ölçüde kapak yaptırabilirsiniz.

LAKE KAPAK AVANTAJLARI NEDİR?

Lake kapak evinize estetik ve albeni katmanın yanı sıra, aşağıdaki özellikleriyle de cezbedicidir.  

LAKE KAPAK DEZAVANTAJLARI NEDİR?
Avantajlarından yukarıda bahsettim, adil olmak adına dezavantajları hakkında da biraz bilgi vermek gerektiğine inanıyorum.

LAKE KAPAK PAHALI MIDIR?

Lake kapak orta ve üst düzey gelir grubuna hitap eden bir modeldir. Diğer kapaklarına göre biraz daha pahalıdır. Çünkü üretimi hem uzun zaman alır hem de diğerlerine göre maliyetlidir. Bunlara rağmen güçlü bir görsel etki yaratır ve kendini fark ettirir.
Lake kapaklar nefes alır, su geçirmez ve istenildiği zaman tekrar tekrar boyanabilir. Mat, yarı mat ve parlak olmak üzere birkaç çeşidi vardır. Zevkinize ve evinizin genel durumuna göre istediğinizi tercih edebilirsiniz.
SİLKA Lake kapaklarını; İspanya’nın en kaliteli boya markası olan valresa boya kullanarak hazırlar. Uzun süre kullanabileceğiniz, şık, estetik ve dayanıklı Lake kapaklar üretir.
Ayrıntılı bilgi ve sipariş için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

SAYFALAR

Bunları Biliyormusunuz

Lake dolap kapağı Nedir?
Lake dolap kapağı: Ham MDF üzerine önce astarlama yapılır sonra da akrilik ya da poliüretan boya ile boyanır ve Lake Kapak ortaya çıkar. Kısacası boyalı dolap kapağı diye düşünebiliriz. Uzun vadede ekonomiktir. Renginden sıkıldığınızda dilediğiniz renge boyatabilir ve evinizin havasını değiştirebilirsiniz.
Devamı
Membran Dolap Kapağı ( Pet Kaplama) Nedir
Membran Dolap Kapağı: PET malzemenin Tek yüz ham MDF üzerine preslenmesi ile elde edilir. Yapılan uygulama nedeniyle 3 boyutlu gibi görünür ve bulunduğu ortama şık, dekoratif bir görünüm kazandırır. Lake Dolap Kapağıyla kıyaslandığında temizliği daha kolaydır. Bakteri barındırmaz.
Devamı
MDF Kapak Nedir?
Özetle MDF (Medium Density Fiberboard); orta yoğunluklu sunta ve ahşap liflerinin reçineyle birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir çeşit ahşaptır. Bir çok mobilya çeşidinde kullanılan MDF, sert ağaçtan daha yoğundur ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu da MDF'yi lake dolap kapakları ve membran dolap kapakları için ideal bir malzeme yapar.
Devamı
Silka Kapak
Ürünlerimiz
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 05 Renk: RAL 6000 Kalınlık: 18mm
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM02 Renk: RAL9002 Kalınlık: 18mm
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
DOLAP KAPAĞI
COUNTRY DOLAP KAPAĞI Model: SM217 Renk: RAL 9002 Kalınlık: 18mm
LG
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
CNC DOLAP KAPAĞI
CNC DOLAP KAPAĞI Model: SM 219 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 12 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI Model: SM233 Renk: LG 5018 Kalınlık: 18mm
DOĞAYI SEVİYORUZ!
Sürdürülebilir bir üretim için;
Tüm üretim faaliyetlerimizi, çevre faktörlerini dikkate alınarak ve çevreye gerekli duyarlılığı göstererek gerçekleştiriyoruz.
Çalışanlar, toplum ve tüketiciler için güvenilir ve sağlıklı süreç ve sistemleri kullanılarak kapak üretiyoruz.
Silka Kapak
Doğallığı ortaya çıkaran tasarımlar!
Silka Kapak size profesyonel hizmet sunar.Üstün LG marka membran çeşitleri, mimarlık hizmetleriyle yaşam alanlarına konfor katar
Ürünlerimiz Destek Alın
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
Silka Kapak olarak Türkiye nin önde gelen mobilya üreticileri için kapak üretirken, üretimimizin %40nı Avrupa ve Kuzey Afrika ya ihraç ediyoruz.5000 m2 kapalı alana sahip modern fabrikamızda lake kapak,membran kapak,balon kapak üretimi yapıyoruz.
Adnan Kahveci Mahallesi İnönü Caddesi No:89-91 Gürpınar Beylikdüzü İstanbul
‎0212 856 28 01
info@silka.com.tr
Copyrights ©