Bize Ulaşın 0212 856 28 01
Katalog

Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

:

: 20204

ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI

Ölçüye göre dolap kapağı siparişi vermek istiyor ama işe nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, derin bir nefes alın ve rehber niteliğindeki bu yazımızı okumaya başlayın.

İşin şakası bir yana, günümüzde artık bir çok ihtiyacımızı "fabrikasyon" diye tanımlanan ürünler aracılığıyla karşılıyoruz. Her şeyden önce daha ekonomik oluyor, kısa zamanda temin edebiliyoruz.

Bir gömlek diktirmek için terziye gitmek eskisi kadar popüler değil. Artık istediğimiz mağazadan, istediğimiz renk, model ve bedende gömleği alabiliyoruz. Kolay değil mi? Yine de belli standartlara göre üretilen bu gömleğin kollarının uzun gelmesinden tutun da düğmelerinin özensizce dikilmiş olmasına kadar pek çok can sıkıcı durumla karşılaşmak da olası. 

Laf aramızda, eskiden "yüksek sosyete" hanımlar ve beyler evlerine "çarşı malı" bir şeyi sokmayı kendilerine yakıştırmaz ve her istediklerini işin ehline özenle yaptırırlarmış.  Yani, herkeste olabilecek, herkesin giyebileceği bir şeyin kendilerinde de olmasını bir çeşit zevksizlik sayarlarmış.

Günümüzde de böyle midir bilinmez.

Çoğumuz, özellikle hep acelemiz olduğu, devir sürat devri olduğu, bir de her şey hemen olsun istediğimiz için terziye marangoza pek uğramaz olduk. Yine de evinizin ölçülerine, tarzına uygun bir mobilya pek çok açıdan avantaj sağlar.

O zaman ölçüye göre dolap kapağı yaptırmanın püf noktalarını anlatmaya başlayalım. Yapmamız gereken ilk şey, tabii ki ölçü almak.

Dolap Kapağı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yeni dolap kapaklarınız için ölçü almak gerçekten çok kolay. Birkaç temel araç ve dikkatli bir ölçümle hayallerinizdeki mutfağa bir adım daha yaklaşacaksınız. Üstelik, talimatlarımız sayesinde bir profesyonel kadar iyi iş çıkaracaksınız. 

Öncelikle ihtiyacımız olan malzemeler:

not defteri
kalem
şerit metre
hepsi bu kadar. Başlamaya hazır mısınız? 

Öncelikle kaleminizi ve not defterinizi elinizin altında bulundurun. Metrenizi elinize alın ve eski dolap kapaklarınızın arka kısmından, bir kenardan diğer kenara ölçün. Her zaman ölçü almaya önce boydan başlayın. hata olasılığına karşı 2 kez ölçü aldıktan sonra not defterinize dikkatlice ve cm cinsinden kaydedin. Aynı şeyleri kapağınızın eni için de yapın ve not defterinize ekleyin.

Ölçüleri yazarken "boy (yükseklik) x en (genişlik) x kapak adedi" şeklinde yazmaya dikkat edin. Boy yani yükseklik ölçüsünü önce yazmanızın bir nedeni var. Ölçüyü karışık yazmanız durumunda, bazı model ve kaplamalarda hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Çekmece kapaklarınızın ölçüsünü de aynı yöntemle alın ve dikkatlice not edin. 

Dolap kapaklarınız sizin talimatlarınız doğrultusunda göre özel olarak üretileceğinden ve yanlış ölçümler, uygun olmayan, iade edilemeyen dolap kapaklarına yol açacağından, bu noktada hassasiyet çok önemlidir. Dolaplarınız için mükemmel boyuttaki dolap kapaklarını sipariş ettiğinizden emin olana kadar işinizi iki kez kontrol edin.

Model ve renge de karar verdiyseniz artık sipariş vermek için önünüzde hiçbir engeliniz yok. Ölçü almayı yazarak anlattım. Yine de okumak yerine izlemeyi tercih edenlerdenseniz burayı ziyaret edebilirsiniz.

Ölçüye göre dolap kapağı konusunda merak ettikleriniz ve sormak istedikleriniz için bize ulaşın!

SAYFALAR

Bunları Biliyormusunuz

Lake dolap kapağı Nedir?
Lake dolap kapağı: Ham MDF üzerine önce astarlama yapılır sonra da akrilik ya da poliüretan boya ile boyanır ve Lake Kapak ortaya çıkar. Kısacası boyalı dolap kapağı diye düşünebiliriz. Uzun vadede ekonomiktir. Renginden sıkıldığınızda dilediğiniz renge boyatabilir ve evinizin havasını değiştirebilirsiniz.
Devamı
Membran Dolap Kapağı ( Pet Kaplama) Nedir
Membran Dolap Kapağı: PET malzemenin Tek yüz ham MDF üzerine preslenmesi ile elde edilir. Yapılan uygulama nedeniyle 3 boyutlu gibi görünür ve bulunduğu ortama şık, dekoratif bir görünüm kazandırır. Lake Dolap Kapağıyla kıyaslandığında temizliği daha kolaydır. Bakteri barındırmaz.
Devamı
MDF Kapak Nedir?
Özetle MDF (Medium Density Fiberboard); orta yoğunluklu sunta ve ahşap liflerinin reçineyle birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir çeşit ahşaptır. Bir çok mobilya çeşidinde kullanılan MDF, sert ağaçtan daha yoğundur ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu da MDF'yi lake dolap kapakları ve membran dolap kapakları için ideal bir malzeme yapar.
Devamı
Silka Kapak
Ürünlerimiz
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 05 Renk: RAL 6000 Kalınlık: 18mm
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM02 Renk: RAL9002 Kalınlık: 18mm
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
DOLAP KAPAĞI
COUNTRY DOLAP KAPAĞI Model: SM217 Renk: RAL 9002 Kalınlık: 18mm
LG
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
CNC DOLAP KAPAĞI
CNC DOLAP KAPAĞI Model: SM 219 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 12 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI Model: SM233 Renk: LG 5018 Kalınlık: 18mm
DOĞAYI SEVİYORUZ!
Sürdürülebilir bir üretim için;
Tüm üretim faaliyetlerimizi, çevre faktörlerini dikkate alınarak ve çevreye gerekli duyarlılığı göstererek gerçekleştiriyoruz.
Çalışanlar, toplum ve tüketiciler için güvenilir ve sağlıklı süreç ve sistemleri kullanılarak kapak üretiyoruz.
Silka Kapak
Doğallığı ortaya çıkaran tasarımlar!
Silka Kapak size profesyonel hizmet sunar.Üstün LG marka membran çeşitleri, mimarlık hizmetleriyle yaşam alanlarına konfor katar
Ürünlerimiz Destek Alın
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
Silka Kapak olarak Türkiye nin önde gelen mobilya üreticileri için kapak üretirken, üretimimizin %40nı Avrupa ve Kuzey Afrika ya ihraç ediyoruz.5000 m2 kapalı alana sahip modern fabrikamızda lake kapak,membran kapak,balon kapak üretimi yapıyoruz.
Adnan Kahveci Mahallesi İnönü Caddesi No:89-91 Gürpınar Beylikdüzü İstanbul
‎0212 856 28 01
info@silka.com.tr
Copyrights ©