Bize Ulaşın 0212 856 28 01
Katalog

Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

:

: 313

MUTFAĞIN SADECE DOLAP KAPAKLARI DEĞİŞİR Mİ?

Mutfağınızda Sadece Dolap Kapaklarını Değiştirebilir Misiniz?

Cevap veriyorum:
Evet!
Hatta sadece mutfağınızın değil evinizdeki bütün odalardaki dolap kapaklarını değiştirebilirsiniz. Mutfak üzerinden düşünecek olursak, diyelim ki mutfağınızın gövdeleri sağlam, içleri temiz ve kullanışlı. Üstelik yaptıralı uzun zaman da olmadı. Ama dolabın kapağını kapattığınızda ortaya çıkan görüntü biraz can sıkıcı. Dolap kapaklarınızın rengi eskisi kadar canlı değil ya da sararmış, yıpranmış. Peki, bu durumda daha çok masrafa girmenin ve zahmete katlanmanın bir anlamı var mı?
Mutfak Dolap Kapakları Değiştirme

Evinizin hangi odası olursa olsun ilk göze çarpan ve en çok yer kaplayan mobilyalar dolaplar. Her türlü eşyamızı düzenlemek için yardımımıza koşan, son derece gerekli kıyafetlerimizi ya da tencerelerimizi saklayan, hiç gereği yokken aldığımız ama atmaya da kıyamadığımız her türlü ıvır zıvıra ev sahipliği yapan dolaplarımız. Ve dolabın estetik ya da kaba, klasik ya da modern görünmesini sağlayan dolap kapakları.
Özellikle söz konusu mutfak olduğunda sadece dolap kapaklarını yenileyerek temiz ve yepyeni bir görünüm elde etmek son derece cazip bir seçenek. Daha az harcayarak ve daha kısa sürede mutfağınızda yepyeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

Devam etmeden önce bu seçeneğin sadece kapakları deforme olmuş dolaplar için geçerli olduğunu tekrar hatırlatalım. Eğer siz de mutfağınızın sadece dolap kapaklarını yenilemeyi düşünüyorsanız, gelin artılarına ve eksilerine birlikte göz atalım:


Mutfakta sadece dolap kapaklarını yenilemenin avantajları nelerdir?

1 Mutfağınızdaki ekonomik değişim


Dolapların tamamını değiştirmek yerine sadece dolap kapaklarını yenilemenin en önemli artılarından biri daha ekonomik bir çözüm olması. Hepimiz tadilat yaparken ince hesaplar yapar ve tasarruf etmenin yollarını ararız. Dolayısıyla dolaplarınızın sadece kapaklarını yenileyerek bütçe dostu bir değişim elde edebilirsiniz.

Öncelikle dolap kapağı fiyatlarını aşağı yukarı bilmenizde fayda var. Yine de önceliğiniz ucuz dolap kapakları olursa ileride sorun yaşayacağınızı garanti edebiliriz. Çünkü uzun süre dayanacak ve kaliteli bir ürün ucuza mal edilemez. Bu nedenle sıralamanızı, çevreye ve sağlığınıza zarar vermeyen, kaliteli, uzun süre kullanım olanağı sağlayan ve ekonomik bir ürün şeklinde yapmanızda fayda var.
Çünkü, ülkemizde sıkça kullanılan “paramızla rezil olduk” deyiminin başrol oyuncusu olmayı kimse istemez!
Öncelikle dolaplarınızın ölçüsüne uygun dolap kapakları satın alacağınız için ölçüleri hazırladıktan sonra fiyat almanızda fayda var. Ortama maliyet hakkında fikir sahibi olmak için kapaklarınızın ölçülerini boy x en x adet şeklinde listeleyerek ekibimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilir ve kısa sürede fiyat teklifi alabilirsiniz.


 2 Basit ama Etkili bir çözüm: Estetik bir görünüm yakalayın


Mutfakların görünen yüzü olan dolap kapakları mutfak stilinin belirlenmesinde ve genel tarzın tanımlanmasında önemli bir role sahiptir. Sadece dolap kapaklarınızı değiştirerek mutfağınızda estetik bir görünüm elde edebilir ve mutfağınızın çehresini modern, klasik, shaker ya da country gibi pek çok stilde yenileyebilirsiniz. Üstelik diğer donanımlara ve aksesuarlara dokunmadan yeni bir stil yakalayabilirsiniz.

 
3 Tasarrufunuz sadece parayla sınırlı kalmaz: Zamandan da tasarruf edin


Az zamanda çok iş! Kesinlikle sadece dolap kapaklarını yenilemenin en iyi tanımlarından biri de bu. Bütün mutfağı boşaltıp, karmaşa ve kalabalık arasında boğulmanıza hiç gerek kalmayacak. İstediğiniz renk model ve ölçüde kapakları sipariş verdikten sonra kapaklarınız kısa sürede elinize ulaşacak ve kolayca değişimi tamamlayabileceksiniz. Genel olarak evin kalbi sayılan mutfağınız kesintisiz atmaya devam ederken siz de büyük bir görsel değişime imza atmış olacaksınız.

Kısaca özetlersek: daha az maliyet, daha az zaman, daha az yorgunluk ve büyük ölçüde değişim olarak tanımlayabiliriz.

Mutfakta sadece dolap kapaklarını yenilemenin dezavantajları nelerdir?


1 Tutarlı bir görünüm elde edebilecek misiniz?


Aslında bu konuda çok endişelenmenize gerek yok çünkü birlikte çalıştığımız birçok iç mimar ve dekorasyon uzmanı bir mutfağı planlarken önce dolap kapaklarının modeline karar verdiklerini söylüyorlar. Böylece geri kalanları kapaklara uygun seçerek tutarlı bir tasarım elde ediyorlar. Bu nedenle kapaklarınızı mutfağınızın genel çizgilerine uygun bir modelde seçebilir ya da kapak haricindeki birkaç küçük aksesuarı değiştirerek birbiriyle uyumlu bir görüntü yakalayabilirsiniz.
Dolayısıyla yeni kapaklarınızı seçerken ne tür bir model ve yüzey istediğinize, renge ve ölçülere dikkat etmeniz gerekiyor. Ürünlerimiz kısmında yer alan modellerden birini seçerek işe başlayabilirsiniz. Renk ve ölçü konusunda son derece esnek olduğumuzu ve beklentilerinize kolaylıkla cevap verebileceğimizi bilmenizde de fayda var.


2 Sadece dolap kapaklarını yenilemeniz yetecek mi?


Kabinlerinizin içi sağlam mı? Tesisat, duvar boyası ya da mutfak tezgâhı konusunda sıkıntı var mı? Örneğin, mutfak tezgâhınız çok yıpranmış ve deforme olmuşsa sadece dolap kapaklarını yenilemek size istediğiniz temiz ve taze görünümü vermeyebilir. Bu nedenle mutfağı genel olarak gözden geçirmenizde ve değişmesi gereken şeylerin listesini çıkarmanızda fayda var.


3 Estetik görünüm tamam, zamandan ve paradan da tasarruf ettiniz. Peki mutfağınız işlevsel mi?

Asıl önemli sorunlardan biri de bu bence. Dolap kapaklarınızı değiştirmek görsel anlamda son derece tatmin edici bir estetiğe kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Hatta doğru renk ve model kombinasyonu küçük mutfağınızın daha geniş görünmesine, karanlık mutfağınızın daha aydınlık olmasına da yardımcı olacaktır. Yine de bütün bu bahsettiklerim işin biraz estetikle ve makyajla ilgili kısmı. Mesela yeterli depolama alanınız yoksa ya da yemek pişireceğiniz alan size hareket özgürlüğü tanımıyorsa sadece kapak yenilemek işinizi görmeyebilir.
Yalnızca dolap kapaklarını yenilemenin dezavantajlarını belirleyen birkaç neden olabilir.
Dolaplarınızın eski ve yıpranmış olması, yeni kapakların mutfağınızın genel tarzına uymaması, işlevsel bir mutfak planınızın olmaması bu nedenlerden bazıları.

Şimdi soruyu yeniden soralım: Mutfağınızın sadece dolap kapaklarını değiştirebilir misiniz?
Cevap hala evet!


Fikir edinmek için instagram adresimizdeki paylaşımlara da göz atmanızda fayda var.
Lake kapak ile membran kapak arasında kararsız kaldıysanız, buradaki yazımızı okuyarak fikir edinebilirsiniz.
Sevdiğiniz mutfaklarda pişirmeniz ve afiyetle yemeniz dileğiyle!

SAYFALAR

Bunları Biliyormusunuz

Lake dolap kapağı Nedir?
Lake dolap kapağı: Ham MDF üzerine önce astarlama yapılır sonra da akrilik ya da poliüretan boya ile boyanır ve Lake Kapak ortaya çıkar. Kısacası boyalı dolap kapağı diye düşünebiliriz. Uzun vadede ekonomiktir. Renginden sıkıldığınızda dilediğiniz renge boyatabilir ve evinizin havasını değiştirebilirsiniz.
Devamı
Membran Dolap Kapağı ( Pet Kaplama) Nedir
Membran Dolap Kapağı: PET malzemenin Tek yüz ham MDF üzerine preslenmesi ile elde edilir. Yapılan uygulama nedeniyle 3 boyutlu gibi görünür ve bulunduğu ortama şık, dekoratif bir görünüm kazandırır. Lake Dolap Kapağıyla kıyaslandığında temizliği daha kolaydır. Bakteri barındırmaz.
Devamı
MDF Kapak Nedir?
Özetle MDF (Medium Density Fiberboard); orta yoğunluklu sunta ve ahşap liflerinin reçineyle birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir çeşit ahşaptır. Bir çok mobilya çeşidinde kullanılan MDF, sert ağaçtan daha yoğundur ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu da MDF'yi lake dolap kapakları ve membran dolap kapakları için ideal bir malzeme yapar.
Devamı
Silka Kapak
Ürünlerimiz
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 05 Renk: RAL 6000 Kalınlık: 18mm
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM02 Renk: RAL9002 Kalınlık: 18mm
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
DOLAP KAPAĞI
COUNTRY DOLAP KAPAĞI Model: SM217 Renk: RAL 9002 Kalınlık: 18mm
LG
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
CNC DOLAP KAPAĞI
CNC DOLAP KAPAĞI Model: SM 219 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 12 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI Model: SM233 Renk: LG 5018 Kalınlık: 18mm
DOĞAYI SEVİYORUZ!
Sürdürülebilir bir üretim için;
Tüm üretim faaliyetlerimizi, çevre faktörlerini dikkate alınarak ve çevreye gerekli duyarlılığı göstererek gerçekleştiriyoruz.
Çalışanlar, toplum ve tüketiciler için güvenilir ve sağlıklı süreç ve sistemleri kullanılarak kapak üretiyoruz.
Silka Kapak
Doğallığı ortaya çıkaran tasarımlar!
Silka Kapak size profesyonel hizmet sunar.Üstün LG marka membran çeşitleri, mimarlık hizmetleriyle yaşam alanlarına konfor katar
Ürünlerimiz Destek Alın
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
Silka Kapak olarak Türkiye nin önde gelen mobilya üreticileri için kapak üretirken, üretimimizin %40nı Avrupa ve Kuzey Afrika ya ihraç ediyoruz.5000 m2 kapalı alana sahip modern fabrikamızda lake kapak,membran kapak,balon kapak üretimi yapıyoruz.
Adnan Kahveci Mahallesi İnönü Caddesi No:89-91 Gürpınar Beylikdüzü İstanbul
‎0212 856 28 01
info@silka.com.tr
Copyrights ©