Bize Ulaşın 0212 856 28 01
Katalog

Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

:

: 4241

DOLAP KAPAĞINIZI NASIL ARZU EDERSİNİZ?

Yeni mutfak yaptırmayı ya da dolap kapaklarınızı yenilemeyi düşünüyorsanız oldukça kafa karıştıran Lake Kapak mı Membran Kapak mı ikilemine hoş geldiniz. Her ne kadar dekorasyonla ilgilenmeyi, trendleri takip etmeyi seviyor olsak da kabul edelim ki lake dolap kapağı mı membran dolap kapağı mı sorusuna cevap vermek kolay değil.
O zaman hangi dolap kapağı sorusuna birlikte yanıt bulmaya çalışalım.
Aslında tercih edilecek pek çok farklı malzemeden ve modelden bahsedebiliriz. Örneğin; Mdflam Kapaklı, Membran Kapaklı, High Gloss Kapaklı, Akrilik Kapaklı, Laminant Kapaklı, Lake Kapaklı, Ahşap Kapaklı çeşitlerden bahsedebiliriz.
Bu yazımızda en çok tercih edilen, sağlıklı, uzun ömürlü ve şık iki modelden bahsedeceğiz. Lake Dolap Kapağı ve Membran Dolap Kapağı.

Lake dolap kapağı Nedir?

Lake dolap kapağı: Ham MDF üzerine önce astarlama yapılır sonra da akrilik ya da poliüretan boya ile boyanır ve Lake Kapak ortaya çıkar. Kısacası boyalı dolap kapağı diye düşünebiliriz. Uzun vadede ekonomiktir. Renginden sıkıldığınızda dilediğiniz renge boyatabilir ve evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Kullanışlıdır. Buharlı ve nemli ortamlarda uzun süre dayanır ve temizliği kolaydır. Bu saydıklarımız Lake Dolap Kapağının avantajları. Dilerseniz bir de dezavantajlarına göz atalım. Hassas ve özen gerektiren bir kapaktır. Kimyasallara karşı daha duyarlıdır. Uzun vadede deformasyona açıktır. Çarpma, çizilme ve darbelere karşı Membran Dolap Kapağı kadar dayanıklı değildir.

Membran Dolap Kapağı ( Pet Kaplama) Nedir?

Membran Dolap Kapağı: PET malzemenin Tek yüz ham MDF üzerine preslenmesi ile elde edilir. Yapılan uygulama nedeniyle 3 boyutlu gibi görünür ve bulunduğu ortama şık, dekoratif bir görünüm kazandırır. Lake Dolap Kapağıyla kıyaslandığında temizliği daha kolaydır. Bakteri barındırmaz. Kaliteli bir malzeme ile kaplanan membran kapaklar uzun vadede sararma, solma, çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır. Dezavantajlarından bahsedecek olursak: Kalitesiz malzeme (PET yerine PVC kullanılırsa) uzun süre güneş ışığına maruz kalması durumunda sararma olabilir. PET Kaplama ile yapılan membran dolap kapakları sararmaya karşı garantilidir. Tekrar boyanmaz.
Artık Lake Dolap Kapağı mı, Membran Dolap Kapağı mı sorununa bir açıklık getirdiğimize inanıyor ve rengini, modelini severek kullanacağınız mutfak dolaplarında keyifli zamanlar geçirmenizi diliyoruz.
 

SAYFALAR

Bunları Biliyormusunuz

Lake dolap kapağı Nedir?
Lake dolap kapağı: Ham MDF üzerine önce astarlama yapılır sonra da akrilik ya da poliüretan boya ile boyanır ve Lake Kapak ortaya çıkar. Kısacası boyalı dolap kapağı diye düşünebiliriz. Uzun vadede ekonomiktir. Renginden sıkıldığınızda dilediğiniz renge boyatabilir ve evinizin havasını değiştirebilirsiniz.
Devamı
Membran Dolap Kapağı ( Pet Kaplama) Nedir
Membran Dolap Kapağı: PET malzemenin Tek yüz ham MDF üzerine preslenmesi ile elde edilir. Yapılan uygulama nedeniyle 3 boyutlu gibi görünür ve bulunduğu ortama şık, dekoratif bir görünüm kazandırır. Lake Dolap Kapağıyla kıyaslandığında temizliği daha kolaydır. Bakteri barındırmaz.
Devamı
MDF Kapak Nedir?
Özetle MDF (Medium Density Fiberboard); orta yoğunluklu sunta ve ahşap liflerinin reçineyle birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir çeşit ahşaptır. Bir çok mobilya çeşidinde kullanılan MDF, sert ağaçtan daha yoğundur ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu da MDF'yi lake dolap kapakları ve membran dolap kapakları için ideal bir malzeme yapar.
Devamı
Silka Kapak
Ürünlerimiz
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 05 Renk: RAL 6000 Kalınlık: 18mm
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM02 Renk: RAL9002 Kalınlık: 18mm
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
DOLAP KAPAĞI
COUNTRY DOLAP KAPAĞI Model: SM217 Renk: RAL 9002 Kalınlık: 18mm
LG
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
CNC DOLAP KAPAĞI
CNC DOLAP KAPAĞI Model: SM 219 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 12 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI Model: SM233 Renk: LG 5018 Kalınlık: 18mm
DOĞAYI SEVİYORUZ!
Sürdürülebilir bir üretim için;
Tüm üretim faaliyetlerimizi, çevre faktörlerini dikkate alınarak ve çevreye gerekli duyarlılığı göstererek gerçekleştiriyoruz.
Çalışanlar, toplum ve tüketiciler için güvenilir ve sağlıklı süreç ve sistemleri kullanılarak kapak üretiyoruz.
Silka Kapak
Doğallığı ortaya çıkaran tasarımlar!
Silka Kapak size profesyonel hizmet sunar.Üstün LG marka membran çeşitleri, mimarlık hizmetleriyle yaşam alanlarına konfor katar
Ürünlerimiz Destek Alın
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
Silka Kapak olarak Türkiye nin önde gelen mobilya üreticileri için kapak üretirken, üretimimizin %40nı Avrupa ve Kuzey Afrika ya ihraç ediyoruz.5000 m2 kapalı alana sahip modern fabrikamızda lake kapak,membran kapak,balon kapak üretimi yapıyoruz.
Adnan Kahveci Mahallesi İnönü Caddesi No:89-91 Gürpınar Beylikdüzü İstanbul
‎0212 856 28 01
info@silka.com.tr
Copyrights ©