Bize Ulaşın 0212 856 28 01
Katalog

Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

:

: 4701

MEMBRAN DOLAP KAPAĞI VE PET KAPLAMA DOLAP KAPAĞI

Merhaba!
Membran Dolap kapağı evinizin hemen hemen her odasında kullanmak için harika bir seçimdir. Yatak odanızda, mutfağınızda, banyonuzda, çocuklarınızın odasında hatta antre ve çamaşır odasında.
Hiç düşündünüz mü gün içinde bir dolabın kapağını kaç defa açıp kapatıyorsunuz? Cevap: düşündüğünüzden çok daha fazla. Bu kadar sık kullanıldıkları için zamanla yıpranmaları da olası. Elbette kapaklarınız SİLKA değilse!
Bugün biraz membran kapak nedir? Neden piyasada kötü bir algısı var. Zamanla yıpranmasının sebepleri nelerdir. Temizliği, bakımı konusunda nasıl davranmalıyız bunlardan bahsedelim.
Her ne kadar SİLKA tarafından üretilen kapaklara membran kapak demek haksızlık olsa da genel olarak adı membran diye bilindiği için biz de bu tanımı kullanacağız. Yine de burada gözden kaçırılmaması gereken önemli bir ayrıntıya dikkat çekmek istiyorum. SİLKA, PET Kaplama kapaklar üretir.
Önce membran kapağın tanımıyla başlayalım:


Membran kapak Nedir?


Membran kapak: tek yüz ham mdf levhalara pres yardımı ile PVC kaplanması işlemine verilen isimdir. Yani orta yoğunluktaki lif levhalar CNC makinelerde istenen ebat ve modellerde kesildikten sonra üzerlerine pres yardımıyla pvc yüzeyler kaplanır.
Peki, biz neden membran kapak yerine pet kaplama kapak diyoruz? Çünkü biz pvc yerine pet kaplama yüzeyler kullanıyoruz.  PVC ve PET birbirinden tamamen farklı malzemeler. İkisi arasındaki farkı aşağıdaki görselde inceleyebilirsiniz.


Neyse ki, artık ülkemizde de PET kaplama kapakları SİLKA’dan temin edebileceksiniz.
Yukarıdaki özelliklerinin yanı sıra SİLKA PET Kaplama kapaklar:


Sadece Dolap Kapıları Satın Alabilir misiniz?


Evet, sadece dolap kapakları satın alabilirsiniz. Aslında, sadece dolap kapakları satın almak, alanınızı yenilemek için harika bir yoldur. Dolap içleri iyi durumdaysa, onları değiştirmek için komple bir tadilata gerek yok. Evinizin havasını değiştirmenin ekonomik, hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız dolaplarınızın kapaklarını yenilemek yerinde bir tercih olacaktır. Üstelik istediğiniz model, ölçü ve rengi seçerek mobilyalarınızı tamamen kişiselleştirebilirsiniz. Evinizdeki diğer mobilya, aksesuar ve renklerle uyumlu dolap kapakları taze ve zengin bir görünüm elde etmenizin en pratik yolu. Çünkü dolap kapaklarınız evinizin o kadar büyük bir parçasıdır ki, tek başına değiştirmek bile büyük bir fark yaratabilir.


Dolap Kapaklarını Değiştirmek Pahalı mı?


Dolap kapaklarını değiştirmek, en ekonomik mutfak tadilat taktiklerinden biridir. Dolap kapaklarınızı çıkarıp değiştirerek mutfağınızın stilini ve görünümünü güncellemek için PET Kaplama, farklı kapak modelleri ve renkleri seçebilirsiniz. Aynı zamanda komple tadilat ferektirmeden yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.
Sadece dolap kapaklarınızı değiştirdiğinizde, kapakların montajını kendiniz kolaylıkla yapabilir ve işçilikten tasarruf edebilirsiniz. Bu işlem, mutfağınızın ya da banyonuzun dolaplarını tamamen değiştirmekten çok daha kolaydır ve kendi kendinize yapabileceğiniz bir yenileme projesi için harikadır. Dolap kapaklarını değiştirmenin masraflı olabileceğini düşünüyorsanız, alternatif seçeneklerden ne kadar tasarruf ettiğinizi bir düşünün.


Ölçüye Göre Yapılan Dolap Kapakları


Herhangi bir dolap için doğru dolap kapaklarını bulmak, standardın dışında olan bir dolabınız varsa özellikle zordur. Durum buysa endişelenmenize gerek yok. SİLKA’da evinizin veya işyerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için dolap kapağınızın ebatlarını özelleştirebilirsiniz.Dolap kapağınızın ölçüsünü nasıl alacağınızı bilmiyorsanız buradan okuyabilir buradan da izleyebilirsiniz.


SİLKA PET KAPAK FARKI


SİLKA olarak sektörde 30 yılı aşkın süredir en kaliteli dolap kapaklarını üretiyorz. Bu işteki 30 yıllık tecrübemizi, yüksek kaliteli ürünleri müşterilerimize ve çözüm ortaklarımıza ulaştırmak için geliştiriyoruz.. Kuzey Afrika Ülkeleri, Kanada, Avrupa ve Arap Ülkelerine dolap kapağı ihraç ediyoruz. Söz konusu dolap kapaklarının olunca ne yaptığımızı biliyoruz ve müşterilerimize değer verdiğimiz için işimizi daha iyi yapmanın yollarını arıyoruz.

Dolap Kapağı ölçülerini nasıl alacağınız, siparişinizi nasıl vereceğinizle ilgili bir sorunuz varsa, ekibimiz yardıma hazır!

SAYFALAR

Bunları Biliyormusunuz

Lake dolap kapağı Nedir?
Lake dolap kapağı: Ham MDF üzerine önce astarlama yapılır sonra da akrilik ya da poliüretan boya ile boyanır ve Lake Kapak ortaya çıkar. Kısacası boyalı dolap kapağı diye düşünebiliriz. Uzun vadede ekonomiktir. Renginden sıkıldığınızda dilediğiniz renge boyatabilir ve evinizin havasını değiştirebilirsiniz.
Devamı
Membran Dolap Kapağı ( Pet Kaplama) Nedir
Membran Dolap Kapağı: PET malzemenin Tek yüz ham MDF üzerine preslenmesi ile elde edilir. Yapılan uygulama nedeniyle 3 boyutlu gibi görünür ve bulunduğu ortama şık, dekoratif bir görünüm kazandırır. Lake Dolap Kapağıyla kıyaslandığında temizliği daha kolaydır. Bakteri barındırmaz.
Devamı
MDF Kapak Nedir?
Özetle MDF (Medium Density Fiberboard); orta yoğunluklu sunta ve ahşap liflerinin reçineyle birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir çeşit ahşaptır. Bir çok mobilya çeşidinde kullanılan MDF, sert ağaçtan daha yoğundur ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu da MDF'yi lake dolap kapakları ve membran dolap kapakları için ideal bir malzeme yapar.
Devamı
Silka Kapak
Ürünlerimiz
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 05 Renk: RAL 6000 Kalınlık: 18mm
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM02 Renk: RAL9002 Kalınlık: 18mm
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
DOLAP KAPAĞI
COUNTRY DOLAP KAPAĞI Model: SM217 Renk: RAL 9002 Kalınlık: 18mm
LG
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
CNC DOLAP KAPAĞI
CNC DOLAP KAPAĞI Model: SM 219 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 12 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI Model: SM233 Renk: LG 5018 Kalınlık: 18mm
DOĞAYI SEVİYORUZ!
Sürdürülebilir bir üretim için;
Tüm üretim faaliyetlerimizi, çevre faktörlerini dikkate alınarak ve çevreye gerekli duyarlılığı göstererek gerçekleştiriyoruz.
Çalışanlar, toplum ve tüketiciler için güvenilir ve sağlıklı süreç ve sistemleri kullanılarak kapak üretiyoruz.
Silka Kapak
Doğallığı ortaya çıkaran tasarımlar!
Silka Kapak size profesyonel hizmet sunar.Üstün LG marka membran çeşitleri, mimarlık hizmetleriyle yaşam alanlarına konfor katar
Ürünlerimiz Destek Alın
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
Silka Kapak olarak Türkiye nin önde gelen mobilya üreticileri için kapak üretirken, üretimimizin %40nı Avrupa ve Kuzey Afrika ya ihraç ediyoruz.5000 m2 kapalı alana sahip modern fabrikamızda lake kapak,membran kapak,balon kapak üretimi yapıyoruz.
Adnan Kahveci Mahallesi İnönü Caddesi No:89-91 Gürpınar Beylikdüzü İstanbul
‎0212 856 28 01
info@silka.com.tr
Copyrights ©