Bize Ulaşın 0212 856 28 01
Katalog

Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

:

: 23411

MEMBRAN KAPAK ÖZELLİKLERİ NELERDİR

Membran kapak özellikleri ile ilgili bilgi vermeye başlamadan önce Membran Kapak Nedir sorusunu cevaplamaya çalışalım. Çünkü evinize yeni bir mutfak, banyo yaptırmak ya da mevcut kapaklarınızı yenilemek isterseniz karşınıza çıkan en iyi alternatiflerden biri membran kapak olacaktır.

Membran Kapak Nedir?

Membran kapak, orta yoğunluklu bir malzeme olan MDF’nin istenilen boyut ve şekillerde kesildikten sonra PVC folyo ile kaplanmasıyla ortaya çıkan kapak çeşididir. Membran kapak nedir sorusunu mümkün olan en kısa şekilde tanımlamaya çalıştım.
Şimdi çok uzun zamandır hayatımızda olan membran kapağın özelliklerinden bahsedebiliriz.
Aslında, biri size balon kapak, cnc kapak, pvc kapak, kaplama kapak derse bilin ki aslında membran kapak demek istiyordur. Çünkü tek bir kapak türünün birçok adı var. Haliyle bu da biraz karışıklığa yok açıyor.
Hem bu karmaşanın önüne geçmek hem de Silka’nın ürettiği membran kapakları diğerlerinden ayırmak için biz kapaklarımızı pet kapak diye tanımlıyoruz. Nedenlerini başlıklar halinde açıklamaya çalışacağım.


Membran Kapak Özellikleri Nelerdir?


Membran kapak özellikleriÖncelikle membran kapak pek çok dekorasyon çeşidiyle uyumlu, model ve renk alternatifi oldukça fazla olan bir kapak çeşididir. Modern bir mutfak, country tarz bir yatak odası ya da bohem bir banyo tasarlamak isterseniz, aklınızdaki ile son derece uyumlu model ve renklerde membran kapak bulma konusunda sorun yaşamazsınız.
Üstelik istediğiniz renk, model ve ölçüdeki membran kapağınıza 3-4 iş günü gibi kısa bir süre içinde sahip olabilirsiniz.

Membran Kapak Dayanıklı mıdır?

membran kapak dayanıklı mıdırAslında bu sorunun cevabı kullanılan malzemelerin kalitesine ve üretim şekline göre değişiklik gösterir. Tam da bu noktada neden bizim ürettiğimiz kapaklara Pet Kaplama Kapak dediğimizi anlatabiliriz. Çünkü biz, piyasada yaygın olarak kullanılan bir kapama malzemesi olan PVC yerine PET yüzeyler kullanıyoruz. Pet yüzeyler PVC yüzeylere göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Böylelikle ürettiğimiz membran kapaklarımıza 5 yıl boyunca garanti verebiliyoruz. Sadece yüzey kaplamalarında değil, kullandığımız hammadde de en iyisini tercih ediyoruz.

Membran Kapak Sararır mı?

PVC ile kaplanan ürünlerde zamanla sararma, solma gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. Pet kaplama kapakların yüzeyinde güneş ışınları ve diğer dış etkenlere karşı koruyucu özel bir katman bulunur. Siz bunu yüksek koruma faktörlü güneş kremi gibi de düşünebilirsiniz 😊


Membran Kapak Zamanla Soyulur mu?


Aslında bu tamamen kullanılan kaplama malzemesinin ve uygulanan tutkalın kalitesi ile ilgili. Silka, pet kaplama kapaklarında çift kompenantlı tutkal kullanır. Kenarlara ve yüzeyin tamamına uygulanan bu tutkal sayesinde kapaklar açma yapmaz ve kaplamalar uzun süre dayanır.


Membran Kapağın Temizliği Kolay mıdır?


Cevap: Evet! Hatta sizi şaşırtacak derecede kolaydır. Düzenli aralıklarla ve sadece ılık su ve mikrofiber bez kullanarak temizliğini kolayca yapabilirsiniz. Fazla yağ, kir birikmesi durumunda birazcık bulaşık deterjanı da işinizi görecektir. Bu arada temizlik esnasında, bütün mobilyalarınızda çamaşır suyu vb. gibi ağır kimyasallardan kaçınmanız gerektiğini hatırlatmak isterim.


Membran Kapak Çizilir mi?


Konu dönüp dolaşıp yine kullanılan malzemelerin kalitesine geliyor. Bir genelleme yaparsak PVC ile kaplanan kapaklarda zamanla çizilme ve tahriş olabilir. Pet kaplama kapaklarımız ise darbelere ve çizilmelere karşı piyasadaki diğer kapaklardan daha dayanıklıdır. Sadece mutfaklarda değil, banyo gibi buhar ve nemin yoğun olduğu ortamlarda da uzun süre dayanır.


Membran Kapak Pahalı mıdır?


membran kapak fiyatlarıLake kapaklarla karşılaştırıldığında membran kapaklar daha ekonomik ve daha dayanıklıdır. Aslında Membran kapaklarla ilgili en fazla yaşanan sıkıntı kapakların yüzeyindeki pürüzlerdir. Tıpkı bir portakalın kabuğu gibi görünürler ve estetik olmadığı için tercih edilmezler. Pet kaplama Pvc kaplamaya nazaran daha kalın olduğu için, pürüzsüz ve zengin bir yüzey elde etmemizi sağlar. Pet kaplama kapaklarda estetik ve şık bir görünüm elde edilir.

Membran kapaklar ve lake kapaklarla ilgili merak ettiğiniz her şey için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Hangi mobilyanız için düşünürseniz düşünün membran kapak iyi bir seçimdir. Model, renk ve ölçüye göre üretildiği için tarzınızla kolayca uyum sağlar. Ve aklınızdakini dekorasyona yansıtmanıza yardımcı olur. 
2023 yılının popüler renklerini merak ediyorsanız bu yazımızı, lake kapak ile membran kapak arasındaki farklar için bu yazımızı okuyabilirsiniz

SAYFALAR

Bunları Biliyormusunuz

Lake dolap kapağı Nedir?
Lake dolap kapağı: Ham MDF üzerine önce astarlama yapılır sonra da akrilik ya da poliüretan boya ile boyanır ve Lake Kapak ortaya çıkar. Kısacası boyalı dolap kapağı diye düşünebiliriz. Uzun vadede ekonomiktir. Renginden sıkıldığınızda dilediğiniz renge boyatabilir ve evinizin havasını değiştirebilirsiniz.
Devamı
Membran Dolap Kapağı ( Pet Kaplama) Nedir
Membran Dolap Kapağı: PET malzemenin Tek yüz ham MDF üzerine preslenmesi ile elde edilir. Yapılan uygulama nedeniyle 3 boyutlu gibi görünür ve bulunduğu ortama şık, dekoratif bir görünüm kazandırır. Lake Dolap Kapağıyla kıyaslandığında temizliği daha kolaydır. Bakteri barındırmaz.
Devamı
MDF Kapak Nedir?
Özetle MDF (Medium Density Fiberboard); orta yoğunluklu sunta ve ahşap liflerinin reçineyle birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir çeşit ahşaptır. Bir çok mobilya çeşidinde kullanılan MDF, sert ağaçtan daha yoğundur ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu da MDF'yi lake dolap kapakları ve membran dolap kapakları için ideal bir malzeme yapar.
Devamı
Silka Kapak
Ürünlerimiz
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 05 Renk: RAL 6000 Kalınlık: 18mm
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM02 Renk: RAL9002 Kalınlık: 18mm
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
DOLAP KAPAĞI
COUNTRY DOLAP KAPAĞI Model: SM217 Renk: RAL 9002 Kalınlık: 18mm
LG
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
CNC DOLAP KAPAĞI
CNC DOLAP KAPAĞI Model: SM 219 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
KAFESLİ CAM SERİSİ
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CAMLI DOLAP KAPAĞI Model: CM 12 Renk: LG 5050 Kalınlık: 18mm
LG
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
SM 200 SERİSİ
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI Model: SM233 Renk: LG 5018 Kalınlık: 18mm
DOĞAYI SEVİYORUZ!
Sürdürülebilir bir üretim için;
Tüm üretim faaliyetlerimizi, çevre faktörlerini dikkate alınarak ve çevreye gerekli duyarlılığı göstererek gerçekleştiriyoruz.
Çalışanlar, toplum ve tüketiciler için güvenilir ve sağlıklı süreç ve sistemleri kullanılarak kapak üretiyoruz.
Silka Kapak
Doğallığı ortaya çıkaran tasarımlar!
Silka Kapak size profesyonel hizmet sunar.Üstün LG marka membran çeşitleri, mimarlık hizmetleriyle yaşam alanlarına konfor katar
Ürünlerimiz Destek Alın
CM 05
CM 05
CAMLI DOLAP KAPAĞI
CM 02
CM 02
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 217
SM 217
DOLAP KAPAĞI
SM 219
SM 219
CNC DOLAP KAPAĞI
CM 12
CM 12
CAMLI DOLAP KAPAĞI
SM 233
SM 233
ÖLÇÜYE GÖRE DOLAP KAPAĞI
Silka Kapak olarak Türkiye nin önde gelen mobilya üreticileri için kapak üretirken, üretimimizin %40nı Avrupa ve Kuzey Afrika ya ihraç ediyoruz.5000 m2 kapalı alana sahip modern fabrikamızda lake kapak,membran kapak,balon kapak üretimi yapıyoruz.
Adnan Kahveci Mahallesi İnönü Caddesi No:89-91 Gürpınar Beylikdüzü İstanbul
‎0212 856 28 01
info@silka.com.tr
Copyrights ©